Click here

III Mistrzostwa Szachowe Zespołu Szkół Akademickich Im. Króla Bolesława Chrobrego W Nowym Sączu

włącz . .

blog

Olbrzymie zainteresowanie uczniów i rodziców towarzyszyło trzecim już Mistrzostwom Zespołu Szkół Akademickich w Szachach, zorganizowanym na podsumowanie kolejnego roku zajęć w czwartek 17 czerwca 2021. Uczestnicy mistrzostw, począwszy od najmłodszych klas Akademickiej Szkoły Podstawowej po najstarsze klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego rozgrywali ze sobą po kilka partii od godziny 10.00 do 15.00. Całość zawodów nadzorował główny organizator i szkolny instruktor szachowy, Pan Piotr Widła z towarzyszeniem zasłużonej organizatorki zawodów sportowych w mieście i regionie Pani Grażyny Cempy-Pulit i z bezcenną pomocą organizacyjną Pani Sabiny Pulit.

W najlepszej dziesiątce zwycięzców znaleźli się: Filip Podolak, Krzysztof Dobrowolski, Leon Zaczyk, Dawid Ogórek, Tymon Pulit, Łukasz Broda, Franciszek Ulas, Tymoteusz Kotara, Julian Karpiel i Mateusz Wieczorek. W klasyfikacji dziewcząt wygrały trzy Amelie: Amelia Zborowska, Amelia Zięba i Amelia Hedwig. Wśród chłopców w klasyfikacji klas 1-2 Akademickiej Szkoły Podstawowej zwyciężyli: Patryk Kryczka, Stanisław Bieniek i Tymoteusz Kloze, a wśród dziewcząt: Jagoda Wójs, Lena Laskowska i Nicola Matusik.

Puchary i medale dla zwycięzców oraz dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników wręczał dyrektor Bogusław Kołcz i instruktor Piotr Widła.
W imieniu szkoły i wszystkich uczniów serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Państwu Sabinie i Dawidowi Pulitom, Edycie i Marcinowi Mrozom, Barbarze Serafin, Marcie Hedwig, Monice Bartkowskiej, Agnieszce Brodzie, Joannie Zabierowskiej-Orzeszek oraz Firmom Novitus i Owoc Łącki. Dyplomy dla uczestników opracował graficznie Kacper Pulit.

Wszystkim uczniom startującym w zawodach i uczęszczającym na zajęcia szachowe w szkole gratulujemy pięknej i kształcącej umysł pasji!

Lokalizacja