Click here

Maturzyści na 100% Wyniki egzaminów maturalnych w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

włącz . .

blog

Od rana w poniedziałek 5 lipca 2021 absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu odbierali swoje wyniki egzaminów maturalnych z maja 2021. Zgodnie z oczekiwaniami szkoła zdała maturę na 100 %, a średnie uzyskane przez uczniów z poszczególnych przedmiotów plasują nas jak zawsze i niezależnie od trudów edukacji zdalnej w czołówce regionu i kraju. Z języka polskiego średnia uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wyniosła 72% (przy średniej w kraju 55% i w mieście 59%), a z matematyki 82% (w Polsce 56%, w Małopolsce, powiecie i mieście Nowy Sącz 60%). Miażdżąco lepszy od pozostałych uczniów okazał się tradycyjnie rezultat matury z języka angielskiego: uczniowie w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym zdali język angielski na 97%! Średnia matury z języka angielskiego w kraju wyniosła 75%, a w Nowym Sączu 73%.

Naszym maturzystom, absolwentkom i absolwentom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu dziękujemy za wspólne lata i gratulujemy imponującego finału!

Zmieniajcie Polskę i zdobywajcie świat! Pomyślnych wiatrów, Kochani!

 

Lokalizacja