Click here

CKE ogłosiła wyniki matur w szkołach. Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Króla Bolesława Chrobrego po raz kolejny najlepsze w Nowym Sączu i na podium w Małopolsce!

włącz . .

blog

Jak się spodziewaliśmy, wyniki porównawcze tegorocznych egzaminów maturalnych, z maja 2021, plasują maturzystów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego na pierwszym miejscu wśród liceów Nowego Sącza i jako jedyne sądeckie liceum w ścisłej czołówce liceów Małopolski, zdominowanej przez szkoły krakowskie.

Absolwenci Akademickiego Liceum jako nieliczni w województwie zdali maturę na 100%, a ich wyniki z przedmiotów obowiązkowych okazały się po raz kolejny najlepsze nie tylko w naszym mieście. Z języka polskiego Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu ze średnią 73% (nauczyciel - mgr Elżbieta Szudek) znalazło się na drugim miejscu w Małopolsce, ustępując jedynie legendarnemu V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Z języka angielskiego na poziomie podstawowym osiągnęliśmy trzeci wynik w województwie (97%), a na poziomie rozszerzonym (nauczycielki - mgr Justyna Treit i mgr Justyna Sternal-Kubiela) drugi (89%), wyprzedzając I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Matematyka podstawowa (nauczyciele - mgr Renata Gawlik-Koprowska i dr Krzysztof Tokarz) 82% pozwoliła naszym licealistom znaleźć się na 10 miejscu w Małopolsce.

Uczniom klasy III Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu i ich nauczycielom gratulujemy i dziękujemy za solidną pracę. Idźcie w świat po kolejne sukcesy!

Lokalizacja